Dan škole – čestitka ravnateljice

Dragi učenici, poštovani zaposlenici škole,

ova školska godina, obzirom na situaciju u kojoj smo se našli zbog Covida –19, donijela je svima jedno veliko iskustvo. Planirali smo jedno, a onda smo se morali prilagoditi nastaloj situaciji. Izostala je ona uobičajena školska čarolija puna vike, smijeha, dječjih simpatija, školskoga zvona i svega onoga što obilježava đačko doba. Preko noći su nastale virtualne učionice, zbornice, online komuniciranje i učenje. Sve je to sastavni dio života, lekcije za osobni rast i razvoj. Negdje nešto izgubimo, drugdje dobijemo. Više vremena smo provodili s obitelji i posvetili se sami sebi. Jesmo li osvijestili nešto novo, promijenili se, postali bolji? Možda! Neki kažu novo doba. Doba koje stvaramo mi sami.

Dragi učenici, ući ćete u povijest kao prva generacija koja je završila školsku godinu nastavom na daljinu. U Ljetopisu škole bit će upisani podaci o virusu, potresu, školi bez učenika. Ali, sve ovo vrijeme niste sami. Tu su učitelji i stručni suradnici koji ulažu maksimalan trud, iskustvo i kreativnost te raznim alatima pružaju podršku u nastavi na daljinu. Tako je nastala i virtualna zbirka vaših radova iz nastave na daljinu te vremenska kapsula u koju ćemo pohraniti vaša razmišljanja zašto vam je sve ovo vrijeme nedostajala škola. Bit će zanimljivo nakon nekog vremena otvoriti ju i čitati što ste o tome zapisali. Želim s vama podijeliti misao kineskog filozofa Konfucija koji je rekao:

“Tko ne zna, a ne zna da ne zna-opasan je-izbjegavajte ga!
Tko ne zna , a zna da ne zna-dijete je-naučite ga!
Tko zna, a ne zna da zna-spava-probudite ga!
Tko zna I zna da zna-mudar je-slijedite ga! “

Čestitam svim učenicima i zaposlenicima Dan škole!

Vaša ravnateljica