Dani hrvatskoga jezika

Protekloga  su tjedna, učenici naše škole, kroz dvije zanimljive radionice obilježili Dane hrvatskoga jezika koji se održavaju svake godine od 11. do 17. ožujka. U školskoj je knjižnici za učenike 6.razreda organizirana radionica izrade glagoljskog nakita. Zajedno sa školskom knjižničarkom Kristinom Tidlačkom i učiteljicom hrvatskoga jezika Marinom Maričić, učenici su izradili  raznovrsan nakit nadahnut glagoljicom.

Učenici 7. razreda, pod satom hrvatskoga jezika, okušali su se u pisanju glagoljice na oblutcima koje su prethodno sakupili. Na njih su ispisali  imena, lijepe  riječi, mudre misli i izreke.  Svi su bili vrlo kreativni, dobro se zabavili, a ponešto i naučili o prvom hrvatskom pismu.