Jednodnevni izlet na Jankovac

Školska se godina polako bliži kraju i svi već maštaju o odmoru. I naši su učenici viših razreda s nestrpljenjem dočekali 3. lipnja 2019. godine kako bi se uputili na Jankovac te uživali u svom jednodnevnom izletu.

Učenici su krenuli na put u ranim jutarnjim satima te uživali u ugodnoj vožnji do odredišta. Pri dolasku učenike je dočekao vrlo susretljiv vodič s kojim su krenuli u obilazak Parka prirode Papuk. Bio je to početak prave avanture koja je započela laganom šetnjom, uz prekrasna Jankovačka jezera, koja je postupno postajala sve teža i zahtjevnija, ali se isplatila jer je dovela učenike do slapa zvanog Skakavac koji ih je oduševio. Učenici su tijekom obilaska imali priliku i naučiti mnogo stvari. Vidjeli su špilje u kojima obitavaju šišmiši, promotrili posljednje počivalište grofa Jankovića i upoznali biljni i životinjski svijet te ostale znamenitosti koje se ondje nalaze. Nakon obilaska uslijedio je zajednički ručak, a potom su učenici imali slobodno vrijeme za odmor i različite igre u prirodi.  Na povratku s izleta, u kasnim poslijepodnevnim satima, autobusom se orila vesela pjesma, a lica učenika otkrivala su mali umor, ali veliko zadovoljstvo.

M.M.