Naš izlet

Ustao sam se u 6 sati. U autobusu mi je bilo lijepo. S autobusom smo išli po druge učenike. Išli smo u Vrpolje gledati kipove. Nastavili smo putovati u Slavonski Brod. Tamo smo razgledali samostan. Prošetali smo se korzom. Išli smo u Tvrđavu na razgledavanje. Išli smo na ručak. Prije ručka pomogao sam Hlapiću napraviti cipele za majstora Mrkonju. Dobio sam tetovažu pauka. Pogledali smo predstavu Jagor. Gledali smo dječje radove. Išli smo na sladoled.

I.S., učenik 1. razreda

Odlazak na izlet u Slavonski Brod

Jutros sam u 7: 20 čekao autobus sa prijateljima. Bili smo jako sretni. Autobusom smo išli do Vrpolja. U Vrpolju smo posjetili Galeriju Ivana Meštrovića. Nakon obilaska Galerije krenuli smo u Slavonski Brod. U Brodu sam vidio samostan, rijeku Savu, stare kuće i spomenike. Uz pomoć vodiča obišli smo korzo i tvrđavu Brod. U 12:00 smo išli na ručak u restoran. Jelo je bilo fino. Poslije jela išli smo u kino gledati predstavu. Ona je bila jako zanimljiva. Poslije predstave išli smo na izložbu dječjih likovnih radova. Meni su svi radovi lijepi. Nakon izložbe krenuli smo autobusom kući. Meni će ovaj izlet ostati u lijepom sjećanju.

I.Č., učenik 2. razreda