Obilježen Svjetski dan razglednice

U našoj smo školi ove godine obilježili Svjetski dan razglednica (1. listopada) uključivši se u projekt Hrvatske pošte. Kroz kratak, ali edukativan video maskota Marko Markica naučio nas je što je to razglednica te kako napisati i adresirati razglednicu.

Marko Markica nas je odmah osvojio, posebno sa svojim TikTok plesom. 🙂

Roditelji učenika pomogli su nam s adresama, a ostalo smo napravili sami. Ne moramo vam reći koliko smo osmijeha dragim osobama  izmamili diljem naše domovine, ali i šire.

Važno je spomenuti da su se razglednice pisale u matičnoj  školi u Trnavi, ali i u područnim odjelima u Lapovcima, Dragotinu, Kondriću i Hrkanovcima. Sudjelovali su svi učenici razredne nastave.

Poseban doživljaj bio je učenicima u Trnavi koji su mogli ubaciti svoje razglednice u poštanski sandučić u poslovnici Hrvatske pošte. Ostalim su učenicima u slanju pomogli roditelji, učitelji i pedagoginja.

Šaljemo veeeeeeeeeelike pozdrave Marku Markici uz poruku da nas se sjeti i pošalje nam razglednice i sljedeće godine!

Puno pozdrava iz OŠ Josipa Jurja Strossmayera, Trnava.

p.s. napravili smo mali plakat s fotografijama. Možete ga pogledati na sljedećoj poveznici: