Pozdrav proljeću

Učiteljica nam je zadala zadatak da napišemo kako nam je bilo na izletu i što smo novo vidjeli. Pa da počnemo.

Nakon doručka smo se otišli preobuti i ostaviti torbe u ormariću. Na izlet su išli učenici prvoga, drugoga, trećega i četvrtoga razreda te učiteljice tih razreda.

Krenuli smo. Sunce sja, cvijeće cvijeta. Na putu do igrališta smo vidjeli: tratinčice, visibabe, jaglace, maslačke i narcise. Pričali smo s prijateljima i učiteljicama. Uočili smo da su stara drva srušena,a nova posađena. Sreli smo i psa koji nas je pratio. Učiteljica Nada ga je nahranila  kruhom. Onda smo učiteljica Nada, učiteljica Sonja, Viktorija i ja pričale o životinjama. Kada smo stigli na igralište, igrali smo se. Ja, učiteljica Sonja i Tomislav igrali smo badminton, dečki su igrali nogomet, a onda smo se igrali s frizbijem. Nakon nekoliko sati ravnateljica i knjižničarka su došle vidjeti što radimo i da nam kažu da moramo krenuti kući.

Na putu do škole izjavila sam učiteljici Mireli: “Ovo je bio dobar izlet!“

M. N.