Promocija projekta „Čarobni vrt“

Danas smo u našoj školi ugostili profesore Srednje strukovne škole Antuna Horvata iz Đakova.Za učenike i nastavnike pripremili su edukativnu radionicu  kojom su predstavili njihov školski projekt Čarobni vrt- antistresni vrt. Osim prezentacije njihovog projekta, upoznali su učenike sa važnošću ekološkog uzgoja kako bi sačuvali zdravlje, ali i  naš planet.

U ovoj edukaciji su uživala sva osjetila: učenici su mirisali začinsko bilje koje su gosti donijeli. Kako bi naučili raspoznavati biljke, predstavili su aplikaciju PlantNET. Najzanimljiviji, ali i najukusniji dio svakako je bio isprobavanje paprenjaka i drugih kolačića iz pekarskog praktikuma: zadatak učenika bio je pogoditi koji je začin korišten.  Na kraju radionice gosti predavači su pozvali učenike osmoga razreda na Dan otvorenih vrata kada će imati priliku čuti više o njihovim obrazovnim programima i smjerovima koje mogu upisati. S obzirom da je predavanje bilo vrlo zanimljivo i da Strukovna škola provodi raznovrsne praktične aktivnosti, vjerujemo da će netko od naših učenika osmoga razreda  iduće školske godine postati njihov kuhar, pekar, mesar ili nešto tome slično.

K. T.