Promocija projekta „Čarobni vrt“

Danas smo u našoj školi ugostili profesore Srednje strukovne škole Antuna Horvata iz Đakova.Za učenike i nastavnike pripremili su edukativnu radionicu  kojom su predstavili njihov školski projekt Čarobni vrt- antistresni vrt. Osim prezentacije njihovog projekta, upoznali su učenike sa važnošću ekološkog uzgoja kako bi sačuvali zdravlje, ali i  naš planet.

U ovoj edukaciji su uživala sva osjetila: učenici su mirisali začinsko bilje koje su gosti donijeli. Kako bi naučili raspoznavati biljke, predstavili su aplikaciju PlantNET. Najzanimljiviji, ali i najukusniji dio svakako je bio isprobavanje paprenjaka i drugih kolačića iz pekarskog praktikuma: zadatak učenika bio je pogoditi koji je začin korišten.  Na kraju radionice gosti predavači su pozvali učenike osmoga razreda na Dan otvorenih vrata kada će imati priliku čuti više o njihovim obrazovnim programima i smjerovima koje mogu upisati. S obzirom da je predavanje bilo vrlo zanimljivo i da Strukovna škola provodi raznovrsne praktične aktivnosti, vjerujemo da će netko od naših učenika osmoga razreda  iduće školske godine postati njihov kuhar, pekar, mesar ili nešto tome slično.

K. T.

Comments are closed.