Prosinac u našoj školi

U prosincu je u našoj školi bilo veselo.

I ove smo godine sudjelovali na Adventu u Trnavi.

Učenici razredne nastave oduševili su nas svojim točkama, školski je zbor pjevao božićne pjesme, a plesna skupina pokazala koreografiju uz jednu od najpoznatijih božićnih pjesama „All I want for Christmas“.

Na našem su štandu roditelji, mještani i ostali posjetitelji mogli pronaći kreativne radove i razveseliti sebe ili svoje bližnje te kupiti paketiće suhih božićnih kolačića koje su pripremali roditelji i djelatnici škole.

Izvrsno smo se zabavili uz prigodni program koji je organizirala Općina Trnava.

Budući da je prosinac tradicionalno mjesec dobrih djela, dio novca koji smo zaradili uplatili smo Unicefu u sklopu projekta „Škole za Afriku“, dio „SOS dječjem selu“, a preostali iznos ostaje za naše učenike.

Prvašići su i ove godine sijali žito s vjeroučiteljem i  redovito ga zalijevali.

Uz prikupljanje donacija za Crveni križ u akciji „Ne dvoji, za drugog izdvoji“, u školi smo ovih dana prikupljali i namirnice za socijalnu samoposlugu u Đakovu, a dio kolačića nakon sajma donirali smo Općini Trnava kako bi oni razveselili mještane koji žive sami.

Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način doprinijeli našim prosinačkim akcijama.

Želimo Vam zdravu i sretnu novu 2022. godinu.

Ivana Kaluđer

Comments are closed.