Stigli straničnici iz Australije

Unatoč lošim vijestima koje su u zadnje vrijeme pristizale iz daleke Australije, nama je stigla jedna dobra- i to poštom!

Škola se  već treću godinu uključuje u međunarodni projekt razmjene straničnika s ciljem omogućavanja doticaja s različitim kulturama i proširivanjem vidika učenika. Dobiveni straničnici sadrže motive karakteristične za Australiju pa su učenici razgovarali o onome što prepoznaju. Uz straničnike stiglo nam je i popratno pismo na engleskom jeziku koje su učenici sami preveli.

Straničnike i pismo smo izložili u holu škole, a nakon toga smo ih podijelili vrijednim učenicima 2. razreda  i njihovoj učiteljici kao zahvalu za sudjelovanje u projektu. Koliko učenici vole ovakve oblike učenja pokazuje i njihova želja za ponovnim sudjelovanjem s nekom drugom  državom koju će na taj način upoznati.

Kristina Tidlačka