Sudjelovanje u projektu „Biram čitanje, znam znanje“

Kako bi bili što usklađeniji sa reformom školstva i uvođenjem novih sadržaja, uključili smo se u projekt „Biram čitanje, znam znanje“.  Cilj projekta je osigurati iste ili podjednake mogućnosti stjecanja znanja i vještina djeci u ruralnim sredinama.  Dobrobit projekta je stvaranje čitalačkih navika za razvoj vještina čitanja s razumijevanjem kao osnove za stjecanje trajnih znanja, razvoj tolerancije te širenje svjetonazora.  Projekt se realizira kroz dvije radionice: jedna na njemačkom, a druga na engleskom jeziku. Radionice su zamišljene kao integracija jezičnih i međupredmetnih tema iz područja osobnog i socijalnog razvoja te građanskog odgoja. U našoj školi je ovaj tjedan održana radionica na njemačkom jeziku za učenike četvrtoga i petoga razreda, a radionica na engleskom jeziku za učenike trećega i četvrtoga razreda bit će održana sljedeći tjedan. Sudeći prema povratnim informacijama, učenici su zadovoljni  i s nestrpljenjem očekuju radionicu na engleskom jeziku.

Sudjelovanjem u projektu školska knjižnica obogatit će svoju zbirku sa deset slikovnica na stranim jezicima za učenike razredne nastave, čime će se razina usluga školske knjižnice podići.

Kristina Tidlačka, knjižničarka

Comments are closed.