Sudjelovanje u projektu „Biram čitanje, znam znanje“

Kako bi bili što usklađeniji sa reformom školstva i uvođenjem novih sadržaja, uključili smo se u projekt „Biram čitanje, znam znanje“.  Cilj projekta je osigurati iste ili podjednake mogućnosti stjecanja znanja i vještina djeci u ruralnim sredinama.  Dobrobit projekta je stvaranje čitalačkih navika za razvoj vještina čitanja s razumijevanjem kao osnove za stjecanje trajnih znanja, razvoj tolerancije te širenje svjetonazora.  Projekt se realizira kroz dvije radionice: jedna na njemačkom, a druga na engleskom jeziku. Radionice su zamišljene kao integracija jezičnih i međupredmetnih tema iz područja osobnog i socijalnog razvoja te građanskog odgoja. U našoj školi je ovaj tjedan održana radionica na njemačkom jeziku za učenike četvrtoga i petoga razreda, a radionica na engleskom jeziku za učenike trećega i četvrtoga razreda bit će održana sljedeći tjedan. Sudeći prema povratnim informacijama, učenici su zadovoljni  i s nestrpljenjem očekuju radionicu na engleskom jeziku.

Sudjelovanjem u projektu školska knjižnica obogatit će svoju zbirku sa deset slikovnica na stranim jezicima za učenike razredne nastave, čime će se razina usluga školske knjižnice podići.

Kristina Tidlačka, knjižničarka