Svjetski dan osoba s Down sindromom

Prvog dana proljeća, 21. ožujka, obilježava se i Svjetski dan osoba s Down sindromom. Glavni cilj obilježavanja Svjetskog dana osoba s Down sindromom je upoznati svijet s ovim genetskim poremećajem i pri tomu potaknuti ljude za veće poštivanje prava ljudi s Downovim sindromom.

Budući da većim razumijevanjem i poboljšanjem njihovog položaja u društvu možemo poboljšati kvalitetu života osoba sa sindromom Down i naša je Škola odlučila obilježiti ovaj dan. Pedagoginja je izradila pano na kojemu su učenici mogli pronaći najvažnije činjenice o ovom sindromu te karakteristike ljudi koji su s tim sindromom rođeni. Također, kao jedna od zanimljivosti, istaknuta je i činjenica da osobe s Down sindromom ne mogu upariti šarene čarape.

Stoga su razrednici potaknuli učenike da toga dana, 21. ožujka, nošenjem šarenih čarapa pokažu svoju podršku borbi osoba s Down sindromom kako bi se što bolje integrirali u naše društvo. Učenici su rado prihvatili ovu ideju, a kako je to izgledalo zabilježili smo s nekoliko fotografija.

M. R., pedagoginja

Comments are closed.