Tjedan školskog doručka

Ove smo godine sudjelovali u akciji „Živjeti zdravo – Tjedan školskog doručka“. Cijeli smo tjedan pričali o zdravoj prehrani te smo u školsku kuhinju uveli pet povrtnih doručaka.

Svi su učenici matične škole probali jela, a učenici razredne nastave su ih i ocijenili.

Školski meni:

• 10. pita sa krumpirom i špinatom
  • 10. omlet s paprikom
  • 10. palačinke s tikvicama
  • 10. sendvič s povrćem
  • 10. štrudla s bundevama

Ankete pokazuju da su se učenicima najviše svidjele palačinke s tikvicama, a najmanje omlet s paprikom. Većina je učenika probala sva jela, iako je bilo učenika koji su naveli da inače ne jedu povrće pa nisu htjeli probati ni nova jela u školi.

Školska kuharicama nam je dala intervju, a svi su učenici u svojim razredima pričali o važnosti voća i povrća u prehrani. Učenici 5. razreda sa svojom su razrednicom pravili voćnu salatu kao zdravi međuobrok. Učenici razredne nastave crtali su tanjur pravilne prehrane, a njihove smo crteže tanjura izložili na panou u školskoj blagovaonici.

Ova akcija nam se svidjela i odlučili smo neka jela ostaviti na školskom meniju tijekom godine.

Pedagoginja Ivana Kaluđer, prof.

OŠ JJSTROSSMAYERA, TRNAVA recepti