O knjižnici

Naša knjižnicaKnjižnica Osnovne škole Josipa Jurja Strossmayera djeluje za potrebe učenika i djelatnika škole. U svom knjižničnom fondu broji oko tri i pol tisuća knjiga, stotinjak video kazeta, stotinjak CD-romova i dvadesetak časopisnih naslova. Djelatnost školske knjižnice sastavni je dio odgojno-obrazovnog i knjižničnog sustava te je izravno uključena u nastavni proces i učenje. Školska knjižnica pruža obavijesti i spoznaje bitne za uspješno uključivanje u suvremeno društvo koje se temelji na znanju i informaciji. Školska knjižnica opskrbljuje učenike vještinama za učenje kroz cijeli život, razvija njihovu maštu i osposobljava ih za život odgovornih građana.

Nema podataka kada je osnovana knjižnica, no vjeruje se da nekakav vid knjižničnoga rada postoji otkad je sagrađena bivša školska zgrada, a to je od 1927. U pravom smislu riječi samostalna knjižnica postoji tek od 2007.g. Dotad je bila dio neke učionice, najviše informatičke. Stručni knjižničar djeluje od 2003.g. Prije su pojedini učitelji bili zaduženi s nekoliko sati (2) kako bi obavljali posudbu lektire. Zanimljivo je da škola u Trnavi postoji već 226 godina. Danas knjižnica ima oko 3500 knjiga. Ono što zasigurno karakterizira knjižnicu je dislocirana građa u područne odjele kojih ima četiri (Dragotin, Kondrić, Hrkanovci i Lapovci).

[imagebrowser id=27]