Dragotin

Jugozapadno od Đakova, na uzvisini, iznad rječice Breznice nalazi se selo Dragotin. Sve do 1909.g. godine djeca su iz Dragotina odlazila u školu u Trnavu. Dana 14. travnja 1909. godine nastava se počinje održavati u Dragotinu. Bilo je upisano svega 30 učenika, a prvi učitelj je bio Stjepan Kranjčević. Do 1962. godine učenici viših razreda su pohađali nastavu u Dragotinu, a nakon 1962. godine redovnu nastavu pohađaju samo učenici od I. do IV. razreda, a učenici od V. do VIII. svakodnevno odlaze pješice u školu Trnava. 1964. godine stara školska zgrada je stradala u potresu nakon čega se nastava održava po privatnim kućama. ( prema podacima iz knjige « Dvjesto godina osnovne škole u Trnavi « ). Za učenike viših razreda je vrlo značajna 1979./80. godina jer selo dobiva autobusnu liniju, te ne moraju više pješačiti do škole u Trnavi.

Danas školu pohađa 10 učenika, a učiteljice su Suzana Oršolić ( 3.i4.razred) i Monika Križanović (1. i 2. razred).

Obilježili smo…

Jesen u Dragotinu