Dan sjećanja na Vukovar i Škabrnju

Godinom za godinom, uvijek u isto vrijeme obilježavamo i sjećamo se Vukovara i Škabrnje 1991. godine. Kako? Uredili smo panoe u školi, radili na prezentaciji o Vukovaru i Škabrnji i pisali pjesme. Uoči Dana sjećanja pripremili smo kratki program o našim herojima.

Ovaj put tema je bila mala heroina iz Vukovara poznata po plavom kaputiću u koloni prognanika. To je Željka Jurić. O njoj je snimljeno nekoliko filmova, ali ona samo piše pjesme o svom voljenom Vukovaru. Piše riječi u kojima se prepoznaje strah, bol i tuga. Učenici naše škols su to izložili. Pogledali smo videozapise o Vukovaru i Škabrnji 1991. godine i slušali prigodne pjesme (Heroji ne plaču, Stoji grad, Lijepa li si). Potom smo odali poštovanje, pijetet našim dostojanstvenim i hrabrim braniteljima jer dali su sve što su imali, život, kako bi nas zaštitili razarajućeg zla. Zapalili smo lampione ispred škole za sve žrtve Domovinskog rata s porukom „Neka im je vječna slava i hvala“.

Mirjana Brdar

Comments are closed.