Dukatov nagradni natječaj “Volim šume”

Učenici razredne nastave uz pomoć svojih učiteljica, Nade Kladarić i Mirele Nikić, sudjelovali su na Dukatovom likovnom natječaju „Volim šume“. Tema ovogodišnjeg natječaja: raznolik šumski svijet. Šuma je stanište bogatog i raznolikog živog svijeta. Osim različitim vrstama drveća, grmlja, biljki i cvijeća, ona je dom brojnim pticama, velikim i malim šumskim životinjama i kukcima, ali i gljivama. Svi oni čine životnu zajednicu šume.

Cilj natječaja je poticanje kreativnosti, likovnog izražavanja i stvaralaštva kod učenika nižih razreda osnovne škole i skretanje njihove pozornosti na očuvanje šuma.

Dukat se obvezao da će za svaki pristigli likovni rad na natječaj posaditi dvije sadnice stabala. Drago nam je da smo i mi našim radom pridonijeli očuvanju naših šuma.

Knjžničarka, Ivana Belir