HAK – vidi i klikni

U matičnoj se školi održala interaktivna radionica u sklopu HAKovog  preventivno-edukativnog programa „Vidi i klikni“. Na radionici su sudjelovali učenici razredne nastave matične škole i područnih odjela.

Ideja programa je UČENJE KROZ ČINJENJE!

Problem malih pješaka – djece u prometu, najčešće je vezan za rizike njihova sudjelovanja u prometu u funkciji pješaka, kao i za siguran smještaj i sjedenje u automobilu – u svojstvu putnika.

Koncept programa „Vidi i klikni“ ja usvajanje praktičnih informacija, spoznaja i znanja o:

·        sigurnom načinu ponašanja u prometu (u svojstvu pješaka ili suputnika u automobilu),

·        prepoznavanju karakterističnih opasnosti kojima su djeca izložena u prometu,

·        korištenju nogostupa,

·        sigurnom prelasku ceste (propisnom i pravilnom prelaženju korištenjem pješačkih prijelaza, rizicima prelaska ceste između parkiranih automobila…),

·        prolasku raskrižjem,

·        prepoznavanju znakova koje u prometu daju vozači automobila (pokazivači smjera),

·        uspostavi vizualnog kontakta / komunikacije pješak – vozač,

·        propisnom, pravilnom i sigurnom ulasku u vozilo te sjedenju i korištenju sigurnosnih pojaseva u automobili

·        rizicima zbog nepropisnog i nepravilnog sjedenja i nekorištenja sigurnosnih pojaseva

Održivost ovoga programa sadržano je u činjenici da djeca stječu znanja i iskustva za buduće sigurno sudjelovanje u prometu i utječu pozitivno na eventualna pogrešna ponašanja njihovih roditelja.

Radionica je bila zanimljiva i korisna, a sudionici su na poklon dobili i prigodne poklončiće.

Pedagoginja Ivana Kaluđer